تیسوت

تیسوت در سال ۱۸۵۳ توسط Charles-Félicien Tissot و پسرش Charles-Émile Tissot در یک شهر کوچک در Le Locle ، ( یکی از گهواره های ساعت سازی سوئیس که دارای سابقه ای غنی و جذاب است ) تاسیس شد.

Tissot( اولین تولید انبوه ساعت جیبی) به عنوان اولین ساعت جیبی که نشانگر ۲ منطقه زمانی داشت و اولین ساعت جیبی ضد مغناطیس را در سال ۱۹۲۹-۳۰ معرفی کرد. در سال ۱۹۵۸، Charles-Emile Tissot left به روسیه رفت و موفق به فروش

ساعت جیبی savonnette pocket watches در سرتاسر امپراطوری روسیه شد. همچنین شرکت تیسوت برای اولین بار ساعت هایی از جنس پلاستیک (IDEA 2001 در سال ۱۹۷۱)، سنگ (the Alpine granite RockWatch در سال ۱۹۸۵)، مروارید (the Pearl watch در سال ۱۹۸۷)، و چوب (the Wood watch در سال ۱۹۸۸) ساخت. تیسوت در سال ۱۹۳۰ با ساعت سازی خانواده امگا ادغام شد و ساعت های Tissot-Omega مربوط به این دوره می باشد.

امروزه تیسوت برای تولید و توسعه سیستم هایی که قادر به زمان گیری و تنظیم وقت دقیق تر می باشد، با انواع ورزش ها سر وکار دارد و وارد بدنه آن ها می شود. بعنوان مثال در دوچرخه سواری رقابتی، با نصب سنسورهایی (که متصل به کامپیوتر هستند) بر روی دوچرخه ها زمان بندی دقیق تری از مسیر حرکت دوچرخه را نشان می دهد.

تیسوت اولین ساعت لمسی اش را با تکنولوژی “T-Touch” در سال ۱۹۹۹ معرفی کرد. ساعت های با این تکنولوژی یک کریستال کبود رنگ لمسی برای کنترل عملکرد های مختلف مثل قطب نما، دماسنج، فشارسنج، ارتفاع سنج و دماسنج دارند. T-Touch Expert Solar و T-Touch Lady Solar دارای ۲۵ عملکرد می باشند.